Blogi

Hobust tuleb sööta tähelepanelikult, tasakaalukalt ja korrapäraselt. Ratsiooni koostamisel tuleb arvestada hobuse kasutusviisi, koormust, vanust, suurust, sugupoolt, arengujärku, söödakasutusvõimet ja muid eripärasid. Tasakaalustatud söötmine tähendab, et sööt katab kõik hobuse vajadused – piisavalt energiat, proteiini, mineraalaineid ja vitamiine. Vitamiinid. Vitamiinid reguleerivad organismi ainevahetust ensüümide kaudu. Hobuse organismis toodetakse normaalsetes toitumistingimustes C- ja D-vitamiini ning niatsiini (üks B-kompleksi vitamiinidest) teistest orgaanilistest molekulidest. Jämesooles seedeprotsesse toimetavad mikroobid produtseerivad K-vitamiini ja teisi B-rühma vitamiine. Ainult A- ja E-vitamiini ei Loe edasi!
Sissejuhatuseks… Heleni Juht ütleb oma bakalaureusetöös, mida ma antud postituse koostamisel kasutasin, et „Hobune on üks kõige universaalsemaid põllumajandusloomi, kes on inimese kõrval olnud aastatuhandeid: on aidanud teda rasketel põllutöödel, on olnud asendamatu kaaslane pikkadel sõjaretkedel, on andnud toitu inimestele ja sõidutanud inimest nii kurbadel kui õnnelikel päevadel. Tänapäeval on hobuse roll inimese jaoks oluliselt muutunud, ta on jäänud eeskätt inimeste vabaaja sisustajaks“. Kuna minu üks hobisid täna, on seotud üsna tihedalt hobustega, siis soovisin Loe edasi!
…eelmise aasta lõpus kui poisi hobune „pistis siin rinda” erinevate vigastustega, vaatas Tuutu kasvataja Hollandist üle meie hobuse söödaratsiooni ja videomaterjali hobuse allüüridest. Tema mõte oli selline, et nii nagu ei sobi teatud toidud osadele inimestele, tuleb ka hobusele valida temale sobilik sööt! …Loom, kes sööb temale mitte sobilikku jõusööta, võibki olla vigastustele altis ning ka juba tekkinud vigastustest paranemine võib venida ja nagu muuseas, saatis uue söödaratsiooni Horsefoodi söötadega ning seda koos lühikese märkusega, et Loe edasi!